Wolontariat

Zespół PMI Poland Chapter tworzą Wolontariusze – fantastyczne osoby, angażujące się w pracę Organizacji, których życie napędza chęć działania i rozwijania swoich zainteresowań w zakresie zarządzania projektami. Stanowią jeden z filarów funkcjonowania PMI PC, a podejmowane inicjatywny nie miałyby szansy realizacji, gdyby nie pasja, mobilizacja i pracowitość Wolontariuszy.

Dzięki koordynowaniu działań wolontariatu w poszczególnych oddziałach oraz na szczeblu ogólnopolskim, PMI PC może poszczycić się siecią kilkuset osób promujących Stowarzyszenie oraz dobre praktyki zarządzania projektami. Serce organizacji tworzą ludzie, dlatego serce PMI PC jest duże i bije bardzo mocno!

Do najważniejszych inicjatyw realizowanych przez Wolontariuszy PMI PC należą: seminaria, warsztaty i spotkania z praktykami biznesu oraz International PMI Poland Chapter Congress, a także projekty społeczne np. Project Management Kids Camp czy Winter & Summer English Camp.

Wolontariat PMI PC

Kim jest wolontariusz PMI?

Wolontariusz PMI PC to osoba z pasją, chcąca rozwijać się w szeroko pojętej dziedzinie zarządzania projektami oraz promować dobre praktyki. Są to nie tylko studenci bądź absolwenci, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na tej ścieżce kariery, gdzie znajdują dużo możliwości rozwoju, realizacji i uczenia się od najlepszych, ale też świeżo upieczeni menedżerowie czy wreszcie doświadczeni profesjonaliści, którzy odnajdą realizują się w roli mentora, lidera lub prelegenta podczas ważnych wydarzeń z branży PM.

Najważniejszymi cechami Wolontariuszy są: chęć do działania, entuzjazm, wywiązywanie się z podjętych zadań oraz uczestniczenie w wymianie wiedzy i doświadczeń.
Efekt synergii nie jest nam obcy, a cele zawsze osiągnięte!

Dlaczego warto?

Działalności w PMI PC daje Wolontariuszom przede wszystkim możliwość nauki dobrych praktyk zarządzania projektami, pozwala na konfrontację teorii z praktyką, poszerza horyzonty oraz umożliwia poznanie innych osób, dla których zarządzanie projektami jest pasją i sposobem na życie.

Bycie Wolontariuszem w PMI PC to uczestnictwo w bieżących projektach Stowarzyszenia oraz realizacja własnych pomysłów. Aktywne uczestnictwo w działaniach wiodącej, międzynarodowej organizacji, jaką jest PMI, to także szansa poznania, wymiany wiedzy i doświadczenia z gronem profesjonalistów i praktyków biznesu.

Wolontariat w PMI PC to przede wszystkim pasja. Ponad wszystko cenimy sobie profesjonalizm i rozwój osobisty, wspieramy nowe, odważne pomysły i inicjatywy.

Jak zostać wolontariuszem?

Sprawdź, gdzie i jakie projekty obecnie prowadzimy, kogo szukamy do naszego zespołu i skontaktuj się z odpowiednim oddziałem. Jeśli aktualnie nie realizujemy działań, w które chcesz się zaangażować, ale jesteś pełen/pełna energii, ambicji i chęci do działania – daj nam znać.

0

Dołącz do nas!

Po uzupełnieniu formularza, skontaktujemy się z Tobą.