Projektownia

Projektownia jest cyklem podcastowych rozmów z inspirujacymi osobami

Ich historie i opinie poszerzają perspektywe postrzegania wielu aktualnych tematow zwiazanych z zarządzaniem projektami

Podcasty będą dostępne na najpopularniejszych platformach streamingowych, a premiery odcinkow zaplanowana sa z częstotliwością raz na dwa tygodnieOdcinki


temat odcinka:

Dlaczego transformacje Agile nie wychodzą?

Magdalena Firlit

Czerwiec 2021


Transformacje zwinne. Nowomowa, kolejna moda czy faktyczna wartość biznesowa dla organizacji? Co to w ogóle jest i czemu tak często nie działa? Jakie popełniamy w nich błędy, jak się za nie w ogóle zabrać i jak to wprowadzać w środowisku projektowym?


temat odcinka:

Jak mówić ciekawie i angażująco podczas wystąpień publicznych?

Adam Libera

Maj 2021


Wystąpienia publiczne. Na samą myśl, że będziemy nie po stronie widowni a wyeksponowani na scenie, pojawiają się lęk, strach, dyskomfort, zdenerwowanie, trema. A jednak, wystąpienia publiczne to codzienność w pracy project managerów. Jak zrobić ciekawe, angażujące słuchaczy wystąpienie publiczne, które pomogą realizować Twoje cele i przy okazji nie zapomnieć języka w gębie z przerażenia?


temat odcinka:

Prototypowanie to robienie tandety czy testowanie rynku?

Wojtek Ławniczak

Kwiecień 2021


Chińskie podróbki, to faktycznie bazarowa tandeta czy może raczej wczesne prototypy testowane na użytkownikach? Mindset tworzenia połączony z drygiem do handlu i natychmiastowego testowania – jak to się wpasowuje w naszą polską rzeczywistość? Czyli jak stosować service design w zarządzaniu projektami?


temat odcinka:

Po co nam drama i teatr w świecie projektów?

Ola Chodasz

Kwiecień 2021


Jak stosować techniki teatralne w biznesie? Do kogo je kierować? I do jakich celów? To są pytania, które warto stawiać, aby rzucić wyzwanie rosnącej różnorodności praktyk teatru stosowanego i coraz szerzej pojawiających się zastosowań w szkoleniach oraz zarządzaniu.


temat odcinka:

Dlaczego metodyki zarządzania projektami nie pasują do MŚP?

Tomasz Kopczyński

Marzec 2021


Każdy model zarządzania projektami zawiera nieodłączne korzyści i ograniczenia. Wiele jest z założenia stworzonych dla dużych projektów. A jak się w tym ekosystemie umiejscawiają projekty realizowane w sektorze MŚP?


temat odcinka:

Sztuczna Inteligencja w Zarzadzaniu Projektami

Maria Parysz

Marzec 2021


Czy AI to pojęcie, o którym warto mówić nawet jak się nie ma o tym pojęcia, ale dziś dobrze się na tym płynie? Jakie możemy spotkań błędne założenia lub mity dotyczące AI i zarządzania projektami? ROI z projektów AI. Da się to dziś już realnie zmierzyć? AI od kuchni już nie jest takie piękne, ale żeby wdrażać AI trzeba zadbać o odpowiednią jakość danych i ontologię.

W tym odcinku rozmawiam z Marią Parysz, CEO LogicAI i twórcą społeczności Kaggle Days.


temat odcinka:

Jak rekrutować, by budować kulturę wolności i odpowiedzialności?

Aleksandra Pszczoła

Luty 2021


Patty McCord w książce Powerful pisze, że kultura Netfliksa nie została zbudowana poprzez opracowanie nowego i wyrafinowanego systemu zarządzania ludźmi — wręcz przeciwnie. Zlikwidowali tam zasady i procedury. Zdali sobie sprawę, że dominujące podejście do budowania zespołów i zarządzania ludźmi jest przestarzałe. Podobnie jak w przypadku innowacji produktowych wymaga operowania w duchu agile i lean, a także metod zorientowanych na klienta.


temat odcinka:

Wolontariat. Po co to Komu i co Daje Dawanie

Agnieszka Gasperini

Luty 2021


Raport brytyjskiej organizacji CIPD pokazuje, że wolontariat stanowi realną alternatywę dla tradycyjnych form rozwoju pracowników. Korzyści te nie są ograniczone do osób rozpoczynających karierę zawodową. Mogą być tak samo przydatne dla dojrzałych liderów.

Wyniki badania wolontariatu Deloitte  wskazują, że tworzenie kultury wolontariatu w miejscu pracy może poprawić morale, atmosferę w miejscu pracy i postrzeganie marki.

Przykłady z doświadczeń wolontariuszy Project Management Institute pokazują, że wolontariat pozwolił im wyjść w zarządzaniu projektami poza doświadczenia i wiedzę, z którymi spotykają się zawodowo na co dzień.


Dla kogo tworzymy Projektownie?

Projektownia to podcast tworzony dla wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania projektami. Opinie gości podcastu i doświadczenia jakimi sie dzielą, pozwolą spojrzeć na tematy z nowej lub innej perspektywy a może także, zainspirują słuchaczy i pomogą im realizować ich projekty lepiej. Jeśli chcesz zostać Patronem podcastu napisz do nas

projektownia@pmi.org.pl


Podcastu możesz słuchać na swojej ulubionej platformie