Opis wydarzenia

Jako menedżer zespołu pewnie niejednokrotnie spotkałeś/aś się z trudnymi sytuacjami w relacji z pracownikiem. Przeprowadziłeś/aś niejedną trudną, wymagającą rozmowę, która zakończyła się sukcesem. Po niezrealizowanym zadaniu mogłeś usłyszeć od pracownika komunikaty usprawiedliwiające, szukające winnych.

Sięgając do Twoich menedżerskich doświadczeń, pewnie chcesz zrozumieć powtarzające się nieskuteczne podejmowane przez Ciebie działania, rozmowy czy przedsięwzięcia. Język dojrzałej komunikacji menedżerskiej to język analizy transakcyjnej. To on pomoże Ci odkryć własne wzorce zachowań oraz zachowania swoich pracowników. Porządkuje on dotychczasowe doświadczenia i jednocześnie pokazuje możliwości i kierunki zmiany.

Analiza transakcyjna została stworzona przez amerykańskiego psychologa Erica Berna na początku lat 50-tych XX wieku. Berne twierdzi, że na nasze JA składają się trzy osoby: Rodzic, Dorosły, Dziecko. W codziennej komunikacji do głosu dochodzą wszystkie trzyczęści naszego JA. To one też wpływają na nasze zachowanie. Każdy ze stanów Ja jest potrzebny i każdy ma swoje znaczenie w różnych sytuacjach społecznych. Dojrzałość menedżera objawia się przede wszystkim umiejętnością wykorzystywania każdego ze stanów Ja w jego aspekcie pozytywnym. Jej uniwersalność powoduje, że większość aspektów zachowania czy osobowości można interpretować z poziomu analizy transakcyjnej.

W sytuacji przełożony – pracownik bardzo często ma miejsce tzw. transakcja Rodzic – dziecko. O tym jak stworzyć komunikację z pozycji Dorosłego, która jest gwarantem realizacji celów oraz komunikacji z uwzględnieniem szacunku do siebie i rozmówcy dowiesz się z naszego warsztatu.

Cel warsztatu

Będziesz znał zasady tworzenia komunikatów w oparciu o model analizy transakcyjnej.  
Weź udział w warsztacie i przekonaj się, że tym, co cię blokuje, nie jest brak kompetencji, ale niewspierające nastawienie, z którym możesz pracować, by osiągnąć zmianę. Uwierz w swoje umiejętności, nabierz odwagi i osiągnij to, o czym marzysz od dawna.

Warsztat poprowadzi

Paweł Bereś

TRENER ROZWOJU, COACH, LICENCJONAOWANY KONSULTANT INSIGHTS DISCOVERY i MTQ FAMILY

Trener, który od piętnastu lat z pasją rozwija umiejętności efektywności osobistej oraz menedżerskie. Swoje umiejętności trenerskie doskonalił w firmach o profilu sprzedażowym. Prowadzone przez niego działania szkoleniowe charakteryzują się dynamiką oraz praktycznym przekazem. Jako Trener wewnętrzny Asseco Poland S.A. buduje i wzmacnia potrzebę rozwoju kompetencji opierając swoje szkolenia o metodologię Insights Discovery, talenty Gallupa, model C4- siła i odporność psychiczna – MTQ, a także prowadzi sesje coachingowe. Na co dzień współpracuje z zespołami IT– wspiera ich w doskonaleniu spójności i efektywności oraz budowaniu przestrzeni tzw. otwartej komunikacji w oparciu o model Patricka Lencioniego, wspiera ich także w budowaniu i utrzymaniu autorytetu. Podczas prowadzonych działań rozwojowych, uczestnikom zapewnia komfort i bezpieczeństwo do symulacji praktycznych rozwiązań w myśl Konfucjusza: „Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”.

Organizacyjnie

  • Wydarzenie jest organizowane w ramach programu Women in Project Management
  • Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy.
  • Mamy ograniczoną ilość miejsc, będziemy więc wdzięczni za informację w przypadku zmiany planów