VII KONFERENCJA PMI ŚPOZNAŃ

„Scrum to tylko narzędzie – czyli jak się ma zwinność i projekty do strategii i biznesu”

Project Manager finalnie odpowiada za dostarczenie zdefiniowanych produktów, a na co dzień za poprawne wykonywanie “całej pracy niezbędnej do ich dostarczenia”. Jednak produkty i ich funkcje służą komuś, do czegoś. Żaden produkt nie istnieje bez użytkownika; żadna organizacja nie istnieje bez klientów.

I tyle teorii. Jak to w praktyce przekłada się na naszą pracę? Kiepskie, delikatnie mówiąc, statystyki dotyczące realizacji celów projektowych pokazują wyraźnie, że ten aspekt wymaga pracy. To, co kluczowe, powinno być dostrzegalne w każdej decyzji w projekcie, a już pytanie “kto jest dla PMa najważniejszym interesariuszem” bardzo często, nawet wśród doświadczonych PMów rodzi… ciszę. A jak być skutecznym nie znając tej odpowiedzi?

  • Jak zatem podejmować “najlepsze” decyzje małe i duże?
  • Jak pamiętać o tym dla kogo i na co zawsze powinniśmy znaleźć czas? No i jak go znaleźć?
  • Dlaczego najważniejsze w dobrym projekcie jest dostarczanie wartości, a nie jedynie „wykonywanie” zadań z WBSa czy wytwarzanie produktów?
  • Jak to się ma do kariery i rozwoju Project Managera?

Porozmawiajmy raczej o tym, jak odróżnić “PMa” od “dobrego PMa”. Wyjdźmy z tego spotkania lepiej przygotowani do tego, żeby ciągle nakierowywać nasze projekty na realizację prawdziwego celu. I być przy tym naprawdę skutecznym.

Bilety na darmowe wydarzenie dostępne tutaj: bilety 

 

Prelegent:

Wojciech Dymowski

BIO

Z zawodu i zamiłowania lider i menedżer – bo wbrew popularnym ostatnio opiniom, rola menedżera jest bardzo, a nawet coraz bardziej przydatna. Tylko, jak wszystko dzisiaj musi się dostosowywać.

 Kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami w środowisku złożonym (różne kultury, języki, rodzaje organizacji), w znacznej części związanymi z nowymi wyzwaniami i zarządzaniem zmianą. Bo tego potrzebuje biznes i rzeczywistość wokół nas.

Pracował po każdej “stronie” projektów – jako konsultant, dyrektor działu oprogramowania, koordynator obszaru biznesowego czy lider nowych przedsięwzięć. Posiada uznane na świecie certyfikaty zarządzania projektami i programami (Project Management Professional – PMP(R) i Managing Successful Programmes Practitioner). Aktywny wolontariusz środowiska Zarządzania Projektami: prelegent na konferencjach, mentor, były Dyrektor Zarządzający PMI Poland Chapter Oddział Poznań. Od niemal 10-ciu lat wykładowca Zarządzania Projektami (IT i nie tylko) na studiach podyplomowych.