Opis wydarzenia

Wśród czynników, które mają realny wpływ na jakość naszego życia oraz na efekty podejmowanych działań ważną rolę odgrywają relacje z przełożonym, współpracownikami, klientami oraz członkami rodziny. Można je budować w satysfakcjonujący sposób dopiero wtedy, gdy potrafimy wypracować nić porozumienia zarówno z samym sobą, jak i z innymi przyjmując odpowiednią pozycję życiową.

Czy rezultat naszych działań ma związek z wartością, którą przypisujesz sobie i innym? Czy nasze zachowania determinuje: sposób postrzegania i rozwiązywania problemów, styl podejmowania decyzji, reakcję na krytykę czy pochwałę, stosunki z innymi ludźmi?

Cel warsztatu

Jeśli chcesz wiedzieć jaką najczęściej przyjmujesz postawę życiową oraz jak nią zarządzać w celu zwiększenia swojej efektywności to zapraszamy na drugi z trzech warsztatów przybliżających tematykę analizy transakcyjnej.

Dzięki wiedzy na temat postaw, jakie na co dzień przyjmujemy możesz świadomie wpływać na:

 •  szybszą i merytoryczną realizację celów
 •  uniknięcie sytuacji konfliktowych
 •  konstruktywne rozwiązania sytuacji trudnych
 •  budowanie kultury zrozumienia i szacunku
 •  wzmacnianie asertywnej komunikacji uwzględniającej potrzeby swoje i rozmówcy

Ramowy program warsztatu

 1.  Rozpoczęcie i wprowadzenie do warsztatu
 2.  Jak rozpoznać pozycje życiowe?
 3.  JA, a pozycje życiowe
 4.  Zarządzanie pozycjami życiowymi
 5.  Podsumowanie i zakończenie warsztatu

Warsztat poprowadzi

Paweł Bereś

TRENER ROZWOJU, COACH, LICENCJONAOWANY KONSULTANT INSIGHTS DISCOVERY i MTQ FAMILY

Trener, który od piętnastu lat z pasją rozwija umiejętności efektywności osobistej oraz menedżerskie. Swoje umiejętności trenerskie doskonalił w firmach o profilu sprzedażowym. Prowadzone przez niego działania szkoleniowe charakteryzują się dynamiką oraz praktycznym przekazem. Jako Trener wewnętrzny Asseco Poland S.A. buduje i wzmacnia potrzebę rozwoju kompetencji opierając swoje szkolenia o metodologię Insights Discovery, talenty Gallupa, model C4- siła i odporność psychiczna – MTQ, a także prowadzi sesje coachingowe. Na co dzień współpracuje z zespołami IT– wspiera ich w doskonaleniu spójności i efektywności oraz budowaniu przestrzeni tzw. otwartej komunikacji w oparciu o model Patricka Lencioniego, wspiera ich także w budowaniu i utrzymaniu autorytetu. Podczas prowadzonych działań rozwojowych, uczestnikom zapewnia komfort i bezpieczeństwo do symulacji praktycznych rozwiązań w myśl Konfucjusza: „Słyszałem i zapomniałem. Widziałem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”.

Organizacyjnie

Warto wiedzieć, że:

 • warsztat odbędzie się stacjonarnie, w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2
 • spotykamy się w poniedziałek, 25.04, o godzinie 17:00. Warsztat potrwa ok. 2,5 h, po czym zapraszamy na sesję networkingową
 • udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja
 • udział w warsztatach upoważnia do zarejestrowania 2 PDU w kategorii 'Leadership’.