UWAGA! ZMIANA TERMINU!

PMI Poland Chapter w Szczecinie zaprasza Was na pierwsze w Nowym Roku, 51. Seminarium PMI, które odbędzie się 8 lutego 2022 r. o godzinie 18.00. Naszym prelegentem będzie Agnieszka Olszewska-Benewiat.

Łapcie link do rejestracji: https://51-seminar-pmi-pc-szczecin.eventbrite.co.uk

Tematem spotkania będzię

W co grają ludzie?

O konfliktach i grach psychologicznych w zespołach i organizacjach

W pracy Menedżera towarzyszą nam wyzwania, trudności, wspaniałe sukcesy i bolesne porażki. Czasami wydaje nam się, że sytuacje się powtarzają. Widzimy jakiś schemat – ciągle trafiamy na kiepskich pracowników, ponownie ktoś nas oszukał lub „znowu mi się to zdarza”. Tym sytuacjom mogą towarzyszyć napięcia, kłótnie, a nawet poważne awantury i … palenie mostów. Ktoś się uwziął, jest złośliwy, podły, celowo „to robi”, nie słucha sugestii.

Coraz częściej mówi się, że zespołom czy organizacjom potrzebny jest konflikt i trzeba go zaakceptować. Zespoły, żeby mogły się rozwijać potrzebują konfliktu, a zgoda – żeby cementować i utrwalać. Jednak nasza praca nie jest czarno – biała, zero-jedynkowa. Konflikty nie zawsze rozwijają nasze zespoły i posuwają pracę do przodu. A zgoda – nie zawsze cementuje, wprost odwrotnie – czasami tworzy złudne poczucie „aprobaty”.

Najtrudniejszą częścią pracy z konfliktem jest nasza umiejętność rozróżniania jednych od drugich. Konfliktów budujących od niszczących i zgody od ułudy.

Celem tego webinarium jest pokazanie Wam, jak wiele w naszej pracy zależy od nas samych, a jaka część tych sytuacji to przypadek, zbieg okoliczności lub też celowe działanie. 

  • Czym są gry psychologiczne?
  • Jakie role możemy w nich przybrać?
  • Dlaczego sami gramy w gry psychologiczne i co na tym zyskujemy?
  • Dlaczego grają nasi pracownicy, zespoły, a nawet całe organizacje?
  • Jak możemy się z tym mierzyć i jak przeciwdziałać … lub jak zaakceptować?

Zapraszamy Was, żeby zobaczyć i sprawdzić, gdzie psychologia spotyka się z biznesem.

Agnieszka Olszewska-Benewiat

Dyplomowany Trener (SET, T&P) i Konsultant (CDV), Mediator (przy Prezesie Sądu Okręgowego w Szczecinie) z wieloletnim doświadczeniem w obszarach handlowych, produkcyjnym i logistycznych (z pełnym zapleczem magazynowym). Posiada Certyfikat ISO 9001:2015 w obszarze szkoleń oraz doradztwa.

Specjalizuje się w przygotowywaniu organizacji do wejścia rynkowego, cechuje się podejściem pragmatycznym. Audytuje, diagnozuje, a następnie opracowuje programy naprawcze lub rozwojowe dla zespołów i organizacji. Autorka programów szkoleniowych i rozwojowych.

Praktyk i popularyzatorka Analizy Transakcyjnej, przekonana, że ludzie każdego dnia mogą stawać się lepsi, nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie.