PMI Poland Chapter Kujawsko-Pomorskie Branch 

Webinarium Toruń

16 czerwca (wtorek) zapraszamy na webinarium „Odpowiedzialne zarządzanie projektami. Co słowo „sustainability” znaczy w praktyce dla kierownika projektu?” z udziałem Grzegorza Szałajko i dr Marty Karwackiej!

 

Szanowni Państwo, oddział PMI Kujawsko-Pomorskie Branch serdecznie zaprasza do udziału w webinarium!

Zgodnie z tradycją naszego oddziału, przygotowaliśmy dla Państwa kolejne ciekawe wydarzenie poruszające istotne aspekty z zakresu Project Management.

Tym razem jednym z naszych  Ekspertów będzie Grzegorz Szałajko, doradca strategiczny w obszarze zarządzania projektami, który wyjaśni na czym polega odpowiedzialne zarządzanie projektami. Dowiemy się co słowo „sustainability” znaczy w praktyce dla kierownika projektu?

Jednym ze zjawisk coraz częściej obserwowanych na całym świecie jest uprojektowienie (ang. projectification) działalności człowieka. W pogoni za zyskiem, lub zwyczajnie z braku czasu na refleksję, organizacje coraz częściej sprowadzają swoją działalność do krótkich odcinków czasu. W ten sposób powstają projekty „jednorazówki”, o krótkim, nietrwałym efekcie i często niekorzystnym wpływie na otoczenie. Efektem jest z jednej strony coraz mniejsze poczucie sensu i postępujące wypalenie zawodowe osób uczestniczących w projektach, a z drugiej masa rozwiązań, które zamiast rozwiązać pewne problemy na dobre, dołożyły kolejnych. Na szczęście nie wszędzie prowadzi się projekty w ten sposób. W trakcie tego wystąpienia zostaną pokazane przykłady projektów prowadzonych odpowiedzialnie i z myślą o przyszłości. To inspirujące przykłady praktyk, które każdy może wdrożyć u siebie w projektach, z korzyścią dla wszystkich interesariuszy.

Ale to nie wszystko co dla Was przygotowaliśmy!

Po  wystąpieniu Grzegorza, zapraszamy do udziału w sesji Q&A z dr Martą Karwacką, socjolożką biznesu! Dyskusję poprowadzi Dariusz Ciechan. Jeśli macie pytania do naszych ekspertów, możecie je już teraz przesłać na maila: emilia.kucharska@pmi.org.pl

UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST BEZPŁATNY! Nie może Was zabraknąć! Startujemy o 18:30!

Aby zarejestrować się kliknij tutaj: https://odpowiedzialne-zarzadzanie-projektami.konfeo.com/pl/groups

Agenda:

18:15 – 18:30 Logowanie się Uczestników
18:30 – 18:45 Przywitanie Uczestników i wiadomości PMI
18:45 – 19:45 Odpowiedzialne zarządzanie projektami. Co słowo „sustainability” znaczy w praktyce dla kierownika projektu?”
19:45 – 20:15 Sesja Q&A z udziałem dr Marty Karwackiej i Grzegorzem Szałajko
20:15 Zakończenie

Liczba miejsc

100 osób

Wstęp niezmiennie bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja.

Grzegorz Szałajko
Grzegorz Szałajko

Stanowisko
Doradca strategiczny w obszarze zarządzania projektami

Opis
Wspiera organizacje w transformacjach, budowaniu strategii i modeli biznesowych oraz wdrażaniu skutecznych środowisk do realizacji przedsięwzięć i wprowadzania zmian. Współautor najnowszego globalnego standardu zarządzania ryzykiem w portfelach, programach i projektach wydanego przez PMI. Wiodący edytor i jeden z architektów globalnego standardu oceny projektów Project Excellence Baseline wydanego przez IPMA. Jeden z najbardziej doświadczonych asesorów wiodących w prestiżowym konkursie IPMA Global Project Excellence Award. Jeden z członków założycieli Project Management Institute Poland Chapter oraz współzałożyciel wrocławskiego oddziału. Laureat nagrody imienia Otto Ziegelmeier’a za wkład w propagowanie idei project excellence na świecie oraz nagrody Atlas Project Management za wkład w rozwój zarządzania projektami w Polsce. Twórca programów i wykładowca w międzynarodowych programach MBA oraz Executive MBA. Ceniony speaker zapraszany do udziału w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach w dziedzinie zarządzania.

Marta Karwacka
dr Marta Karwacka

Stanowisko
Socjolożka biznesu, UMK

Opis

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z CSR i zrównoważonym rozwojem, współpracą międzysektorową i odpowiedzialnym kupowaniem. Interesuje się systemowym podejściem do odpowiedzialności oraz rzeczywisty impact. Promuje odpowiedzialną konsumpcję i circular economy. Realizuje projekty doradcze i badawcze. W 2013 roku praca doktorska Marty Karwackiej na temat współpracy międzysektorowej otrzymała I nagrodę w konkursie Verba Veritatis. Przez kilka lat należała do: zespołu ekspertów zewnętrznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Obecnie jest jurorką konkursu Verba Veritatis, konkursu Sustainable Fashion Award oraz Panelu Pozytywnych Postaci oceniającego Start-upy Pozytywnego Wpływu. Współtworzy Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY. Projekt dialogu społecznego mojego Klienta – Grupy Żywiec – otrzymał nagrodę (Srebrny Spinacz) w ramach konkursu ZŁOTE SPINACZE 2018. Na blogu How to Wear Fair? zajmuje się tematyką odpowiedzialnej konsumpcji w branży odzieżowej. Zaangażowanie Marty Karwackiej w promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody zostało wyróżnione przez Magazyn ELLE statuetką ELLE Style Awards 2018.

W ostatnich latach była prelegentką m.in na takich wydarzeniach jak: 100% Retail&Fashion, ELLE About Fashion, Open Eyes Economy Summit, i Chellange Accepted by H&M.