Jesień już na dobre rozgościła się za naszymi oknami, zbliża się okres świąteczny, koniec roku, początek nowego. W tym czasie podsumowań, prób zrozumienia i oceny zmian jakie zaszły w naszym otoczeniu, Redakcja poleca sięgnąć po 35 wydanie Strefy PMI, w którym znajdziecie nie tylko refleksje na temat współczesnego świata i możliwe prognozy na przyszłość, ale także porady jak w tym wszystkim zachować równowagę. 

Dobrym miejscem na podsumowanie przemian i prezentację nowych trendów jest Międzynarodowy Kongres PMI Poland Chapter, który rozpoczyna się już 22 listopada. W najnowszym wydaniu nie mogło zabraknąć informacji o 16. edycji tego wydarzenia. Patryk Szlęk zdradza w swoim artykule co czeka uczestników kongresu, a w Strefie Wywiadu znajdziecie rozmowy z prelegentami kongresu, m. in. z key note speakers. Daniel Gagnon opowie praktycznie o Disciplined Agile, a Jakub Lesiński o tym czym jest zespół rozproszony i jakie wyzwania niesie praca z takim zespołem.

Aby być na bieżąco z tym, co się dzieje w naszej organizacji, zajrzyjcie do Strefy PMI PC w której tradycyjnie przygotowaliśmy dla Was garść aktualności z poszczególnych oddziałów. Przeczytacie tam relację Kornelii Trzęsowskiej z wrocławskiej konferencji Management 360°. W serii #ŁączyNasPMI przedstawiamy sylwetki i działalność kujawsko-pomorskiego i warszawskiego oddziału PMI PC. Mamy też dla Was dwie fotorelacje ze spotkań wolontariuszy z Poznania i Łodzi.

Ponadto w numerze:

Natalia Hatalska, jedna z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce wg Wysokich Obcasów, opowiada Kornelii Trzęsowskiej jak się odnaleźć w ciągle zmieniającej się rzeczywistości zarówno świata fizycznego, jak i cyfrowego.

Małgorzata Kusyk przedstawia koncepcję przestrzeni niezależnego myślenia, czyli środowiska wzmacniającego motywację i zaangażowanie pracowników.

Ewa Koprowska podpowiada jak w środowisku zwinnym dawać i otrzymywać feedback tak, aby był efektywny.

Jakub Kępiński w swoim artykule radzi jak ułatwić komunikację świata technicznego i nietechnicznego.

Monika Zofia Potiopa opisuje jak zainicjować Gildię w organizacji tak, aby przynosiła korzyści i nie cofała firmy do średniowiecza.

Link do wydania: https://strefapmi.pl/wydania/strefa-pmi-nr-35-listopad-2021/

Złotym Sponsorem Strefy PMI jest SoftServe.

Zapraszamy do lektury!

– Zespół Redakcyjny Strefy PMI