Jesień wkroczyła ciepłymi barwami w nasze życie. Kubek z gorącą kawą już paruje, czas zatem przeczytać nowe wydanie Strefy PMI. A co Redakcja magazynu poleca w 34 wydaniu? Jak zawsze znajdziecie u nas sporą dawkę wiedzy i praktycznych wskazówek przydatnych w codziennej pracy. I tym razem nie zabrakło u nas świeżej porcji informacji o tym co się w świecie zarządzania dzieje i będzie działo.

Szymon Pawłowski wziął na warsztat nową, siódmą edycję PMBOK® Guide i opisał rewolucyjne zmiany, jakie zostały w niej wprowadzone względem poprzedniej, szóstej edycji. W artykule znajdziecie również odpowiedź na pytania: co było przyczyną tych rewolucyjnych zmian oraz jaki wpływ będą miały na świat zarządzania projektami (s. 6).

Marisa Silva, ekspertka znana w branży jako specjalistka od szczęścia – „the Lucky PM”, dzieli się swoją wiedzą z tej dziedziny. Pasjonujący wywiad, pełen szczerych i dających do myślenia odpowiedzi, przeprowadziła Aneta Catalan Sikorska (str.42).

Katarzyna Kramarczyk-Strehl w dziale Strefa PMI PC skupia uwagę na inicjatywę Alumni PMI PC. Projekt ten organizowany jest jako jedna z pierwszych inicjatyw powołanego w 2020 roku zespołu Culture Team. Celami tego przedsięwzięcia są pomoc w określeniu własnej drogi rozwoju kultury oraz budowanie świadomości, jakiej kultury relacji odczekają wolontariusze PMI PC (str. 49).

Z kolei w serii #ŁączyNasPMI prezentują się dwie kolejne sylwetki oddziałów, tym razem w Łodzi i na Śląsku. Wszechstronni, bo tak o sobie mówią członkowie łódzkiego oddziału, twierdzą, że mają w sobie wszystkie niezbędne cechy by realizować swoje cele – młodość, dojrzałość, energię, mnóstwo pomysłów, wrażliwości i siły (s. 52). Sporo ciekawych inicjatyw ma również do zaproponowania oddział śląski założony przez grupę pasjonatów w 2013 roku w Katowicach. Wówczas rozpoczęła się ich misja związana z poszerzaniem wiedzy i kompetencji w zarządzania projektami (s. 53).

W nowym 34 wydaniu znajdziecie potężną dawkę wiedzy i inspiracji w Strefach Wiedzy i Praktyki. Przygotowaliśmy dla Was również odrobinę relaksu w Strefie na Luzie oraz poleceń, co warto czytać, w Strefie Recenzji. Na deser tradycyjnie już ciekawe obserwacje i spostrzeżenia ujęte w felietonach Jurka Stawickiego i Kingi Matysiak. Gwarantujemy, że czeka Was lektura pełna pasji i zaangażowania. W sam raz na coraz zimniejsze i krótsze, jesienne wieczory. Gorąco polecamy także samodzielne odkrywanie nowego wydania naszego magazynu Strefa PMI oraz portalu https://strefapmi.pl/.

Link do wydania: https://strefapmi.pl/pobierz/strefa-pmi-34-2021.pdf

Złotym Sponsorem Strefy PMI jest SoftServe.

Zapraszamy do lektury!

– Zespół Redakcyjny Strefy PMI