Co nas motywuje do działania? Co sprawia, że mimo natłoku codziennych zajęć spotykamy się, żeby wymieniać pomysły na kolejne inicjatywy? Jaki związek ma z tym zarządzanie projektami? Z pewnością można znaleźć wiele odpowiedzi, wśród nich chęć dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem, świadomość roli jaką pełnią organizacje pozarządowe, nie zapominając przy tym wszystkim o przyjemności płynącej ze współpracy w zgranej grupie!

To właśnie między innymi tym charakteryzuje się zaangażowanie w obszar NGO. W ramach inicjatywy rozwijanej przez grupę kilkunastu osób z PMI Poland Chapter zorganizowano kolejne wydarzenie, które tym razem zostało zaadresowane do szerszego grona przedstawicieli trzeciego sektora. We współpracy z partnerem merytorycznym, Kancelarią Casus Iuris, 26 kwietnia odbyło się spotkanie, którego hasłem przewodnim było Go NGO! Czyli jak zorganizować walne zebranie w sieci. Poprzez odpowiedni dobór tematów zapewniono słuchaczom dużą dawkę wiedzy teoretycznej uzupełnionej o praktyczne i ciekawe informacje.

Podczas blisko dwugodzinnej prelekcji uczestnicy dowiedzieli się:

  • w jaki sposób zmienić status organizacji na przykładzie PMI,
  • jakie są prawne aspekty dotyczące zdalnych zgromadzeń,
  • z jakich narzędzi można skorzystać i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze,
  • jak w praktyce przeprowadzić głosowanie w sieci,
  • jak wygląda proces wprowadzania protokołu do KRS.

Wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród słuchaczy, którzy docenili jego wartość merytoryczną oraz wyrazili zainteresowanie kolejnymi inicjatywami organizowanych w ramach obszaru. W tym miejscu należy wspomnieć o ludziach, którzy stoją za sukcesem tego wydarzenia, czyli: Agnieszka Sadłocha, Anna Karnafel, Damian Dworakowski, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Michalik, Krzysztof Moskwa, Mateusz Łachacz, Tomasz Grochowski, Tomasz Mazur (kancelaria Casus Iuris) oraz Magdalena Sobantka, która dodatkowo koordynuje cały obszar NGO w PMI PC.

Zainteresowało Cię to, co robimy w ramach rozwijania współpracy z NGO? Czujesz, że chcesz działać dla innych, a przy tym rozwijać swoje umiejętności? A może masz pomysł na nową akcję? Koniecznie skontaktuj się z nami, wysyłając wiadomość na ngo@pmi.org.pl lub pisząc do nas bezpośrednio.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Więcej informacji na temat działalności PMI znajdziecie na stronach www.pmi.org oraz www.pmi.org.pl.