Ostatni wtorek czerwca to również moment na ostatnie spotkanie PMI Szczecin w sezonie 2016/17. Choć wakacje za pasem, to lokalni kierownicy projektów i inne osoby zainteresowane tą tematyką spotkały się na tradycyjne comiesięczne seminarium w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Partnerem wydarzenia była firma GlobalLogic.

GlobalLogic to lider w świadczeniu usług z zakresu pełnego cyklu rozwoju oprogramowania. Wykorzystuje specjalistyczną wiedzę oraz wielobranżowe doświadczenie, aby połączyć twórców oprogramowania z rynkiem globalnym. Ze swoją centralą w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej, oraz centrami projektowymi na całym świecie, GlobalLogic współpracuje z klientami z takich branż, jak: cyfrowe media, elektronika, opieka zdrowotna, infrastruktura, finanse, handel detaliczny oraz usługi telekomunikacyjne.

Zawartość merytoryczna spotkania została zapewniona przez trójkę PMów pracujących na co dzień w GlobalLogic: Barbarę Walczak, Arkadiusza Gąsiorowskiego oraz Mariusza Kulczyka. Wspólnie przedstawili prezentację pt. „Zarządzanie ryzykiem w projekcie”.

W trakcie prelekcji zostały omówione teoretyczne i praktyczne aspekty zarządzania ryzykami z trzech różnych perspektyw: Project Managera, Program Managera oraz procesu ASPICE. ASPICE to skrót od Automotive Software Process Improvement & Capability
dEtermination. Jest to model dojrzałości używany głównie w Europie oraz Australii w branży rozwoju oprogramowania automotive.

W drugiej części spotkania nasi goście przeprowadzili warsztat, w trakcie którego uczestnicy wypróbowali poznane wcześniej narzędzia zarządzania ryzykami. Uczestnicy spotkania w swoich grupach szacowali ryzyka związane z fikcyjnymi zadaniami tematycznie powiązanymi z organizacją finału regat The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie.

Tradycyjnie spotkanie przeniosło się na część nieoficjalną do jednego z pobliskich lokali.

Krótka fotorelacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnym Facebooku PMI Szczecin,