Ostatni wtorek maja to tradycyjnie czas na spotkanie PMI Szczecin. Już po raz 20. osoby zainteresowane zarządzaniem projektami miały okazję spotkać się i zdobyć nową wiedzę i znajomości dzięki seminarium w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Pierwsza część spotkania skupiła się na umiejętnościach miękkich. Trener biznesu Jacek Florysiak przedstawił prezentację pt. „Osobista produktywność w realizacji projektów czyli jak zrobić więcej pracując mniej. Wprowadzenie do efektywnego zarządzania projektami.” Nasz gość zdefiniował produktywność, określił jakie mogą być jej źródła, opowiedział jak energię mentalną możemy wykorzystywać do lepszej samokontroli. Prezentacja zakończyła się przedstawieniem kilku prostych podpowiedzi jak budować nawyki zwiększające produktywność.

W drugiej części spotkania mieliśmy przyjemność gościć po raz pierwszy gościa zagranicznego. Javier Martin, kolega z fińskiego oddziału PMI oraz Product Manager w gigancie światowego e-commerce, Zalando. Javier opowiedział o organizacji pracy projektowej i produktowej w Zalando, w jaki sposób formułują się zespoły, jak firma podchodzi do innowacji i jaka jest rola kierownika projektu w tej organizacji.

Tradycyjnie spotkanie przeniosło się na część nieoficjalną do jednego z pobliskich lokali.

Krótka fotorelacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnym Facebooku PMI Szczecin,