PMI Szczecin mocnym akcentem zakończył serię spotkań w roku kalendarzowym 2016. 29 listopada miało miejsce 15. Seminarium lokalnego oddziału PMI.

Po lekkiej modyfikacji formuły spotkań miesiąc wcześniej i podzieleniu spotkania na część prelekcyjną i warsztatową, tym razem zastosowana najbardziej znaną formułę wydarzenia, czyli dwie prelekcje przeprowadzone przez doświadczonych kierowników projektów.

W trakcie pierwszej części spotkania Grzegorz Godlewski opowiadał o “Świecie piżam i telekonferencji, czyli zarządzaniu projektami na skalę mikro”. Grzegorz opowiadał o charakterystyce pracy ‘wolnego strzelca’, o pracy z klientami, o niebezpieczeństwach, które czyhają na obydwie strony współpracy z freelancerami ale również o różnicach kulturowych czy optymalnych formach rozliczeń. Oczywiście nie mogło też zabraknąć elementów zarządzania projektami – jednak w skali mikro.

Druga część spotkania należała do dwóch project managerów pracujących na co dzień w firmie GlobalLogic – Tomasza Łączkowskiego i Arkadiusza Gąsiorowskiego. Wspólnie opowiadali o “Praktycznych aspektach zarządzania projektami Fixed Price w branży IT”. Panowie rozpoczęli prelekcję od krótkiego opisu typów kontraktów w branży IT, aby następnie opowiedzieć więcej właśnie o kontraktach typu fixed price – ich cechach, wadach, zaletach – zarówno od strony zlecającego jak i wykonawcy.

Tradycyjnie już dalsza część spotkania odbyła się w jednym z pobliskich pubów, gdzie jeszcze przez dłuższą chwilę uczestnicy Seminarium mogli brać udział w zwyczajowym networkingu.

Krótka fotorelacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnym Facebooku PMI Szczecin,

Oficjalnym partnerem spotkania była firma GlobalLogic. GlobalLogic dostarcza profesjonalne usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, software’owe rozwiązania dedykowane oraz profesjonalne doradztwo dla firm z całego świata. Więcej na temat GlobalLogic na stronie www.rec-global.com.

Więcej na temat REC i GlobalLogic na stronie https://www.globallogic.com/pl/