PMI Szczecin wrócił po wakacyjnej przerwie! W trakcie letnich urlopów lokalny zespół naładował akumulatory i w pełni sił wrócił do tradycji Seminariów w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Również sympatycy PMI Szczecin stęsknili się za tymi spotkaniami i szczelnie wypełnili salę Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. A było czego posłuchać. Tym razem PMI postawił na gości spoza Szczecina, gdyż prelegenci przybyli z Krakowa i Trójmiasta.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Igor Mróz. Igor jest project i program managerem mogącym się pochwalić ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w takich sektorach jak web, telekomunikacja, finanse i księgowości, mobile, produkcja, R&D, media i wielki przemysł. Współpracował z klientami zatrudniającymi od 4 do 150 000 osób. Obecnie zajmuje się głównie prowadzeniem szkoleń właśnie z zakresu zarządzania projektami. To doświadczenie było bazą do jego prelekcji pt. „Czego Król Julian mógłby nauczyć nas o zarządzaniu?”.

Wykład Igora opierał się o przykłady z życia zawodowego, które pokazywały, iż na każdym etapie i w każdym obszarze pracy w projektach – i nie tylko – należy zadawać pytania “po co?” czy “dlaczego to robimy?”. W przeciwnym wypadku narażamy się na ryzyko marnowania czasu, energii czy innych zasobów na czynności i zadania, które tak naprawdę nie popychają projektu do przodu a jedynie generują pracę.

Drugim prelegentem w trakcie 13. Spotkania PMI Szczecin był Marcin Janeczek. Marcin jest współzałożycielem i członkiem zarządu spółki Roce Up świadczącej usługi doradcze i wdrożeniowe oraz Strategic Projects Managerem w NFM, norweskiej firmie produkującej kamizelki kuloodporne. Prowadzi działania biznesowe w takich regionach świata jak Skandynawia, Kraje Nadbałtyckie, Niemcy, Francja, Włochy, Izrael, Słowacja, Słowenia, Chiny, Chile, Stany Zjednoczone, Singapur.

Branża defense, w której głównie operuje i międzynarodowe doświadczenie pozwoliło Marcinowi przedstawić wykład pt. „Strategia – właściwie po co to komu?”. Prezentacja opisywała szereg czynników – makro i mikroekonomicznych – które należy brać pod uwagę w trakcie przygotowywania strategii dla projektu czy w zarządzaniu w ogóle.

Po części oficjalnej nastąpiło przeniesienie wydarzenia do pobliskiego lokalu celem kontynuowania rozmów już w mniej zobowiązującej atmosferze.

Krótka fotorelacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnym Facebooku PMI Szczecin,