To już 7. spotkanie PMI Poland Chapter Szczecin branch. Dnia 26 stycznia 2016 roku szczecińscy entuzjaści zarządzania projektami mieli możliwość spotkać się na tradycyjnym comiesięcznym seminarium PMI.

Sala w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii na ul. Jagiellońskiej w Szczecinie wypełniła się niemal w całości. Tym razem przybyli słuchacze posłuchali wystąpienia na temat umiejętności miękkich oraz prezentacji bazującej na branży budowlanej.

Monika Wasilewska-Serwiak oraz Małgorzata Beczkowska, członkinie klubu Toastmasters Szczecin Passionate Speakers, przeprowadziły krótkie szkolenie dot. sztuki skutecznej prezentacji. Poruszono m. in.kwestię ustalania celów prezentacji, zwracano uwagę na odpowiednią mowę ciała czy ton głosu. 

Pani Monika to ekspert w dziedzinie wsparcia sektora nowoczesnych usług dla biznesu, trener biznesu, akredytowany coach ICF oraz mówca konferencyjny. Wystąpieniami publicznymi zajmuje się od 14 lat. Występowała jako mówca na konferencjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Pani Małgorzata to ekspert w zakresie zarządzania strategicznego oraz zarządzania zasobami ludzkimi, specjalista w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw, doświadczony negocjator, coach ICF. Od ponad 10 lat piastuje stanowiska zarządcze w międzynarodowych korporacjach. 

W trakcie naszego spotkania PMI Szczecin po raz drugi gościł Gawła Biedunkiewicza, architekta w firmie BiAStudio.  Od 2009 roku prowadzi firmę zajmującą się zarządzaniem w budownictwie aktywną na rynku europejskim. Specjalizuje się budownictwie użyteczności publicznej i przemysłowym.

Tematem wystąpienia drugiego prelegenta był “Project Management a kontrakty budowlane”. Choć na pierwszy rzut oka tematyka prezentacji mogłaby się wydać mocno branżowa, to jednak sama treść wystąpienia była jak najbardziej interesująca dla słuchaczy również z innych branż.

Krótka fotorelacja ze spotkania dostępna jest na oficjalnym Facebooku PMI Szczecin,

Oficjalnym partnerem spotkania była firma REC – a GlobalLogic company. REC dostarcza profesjonalne usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, software’owe rozwiązania dedykowane oraz profesjonalne doradztwo dla firm z całego świata. Ze swoich centrów rozwoju oprogramowania w Polsce, Słowacji, Chorwacji i USA, z zespołem ponad 500. wysoce wyspecjalizowanych inżynierów, REC pracuje dla wymagających klientów z wielu branż, jak: motoryzacja, przemysł morski, półprzewodniki, internet rzeczy (IoT) i komunikacja maszyn, automatyka przemysłowa oraz telekomunikacja. Więcej na temat REC i GlobalLogic na stronie www.rec-global.com.